Tudi v Grosupljem smo se najprej povezali z različnimi deležniki, ki prihajajo s področja vzgoje in izobraževanja, kulture ter zdravstvenega in socialnega varstva. S predstavniki organizacij in institucij iz okolja, ki so se odzvali našemu vabilu, smo nato oblikovali lokalni akcijski tim, s katerim smo se že lotili dela.
V preteklih tednih smo tako organizirali tri delovna srečanja, na katerih smo podrobneje spoznali pristop TOY for Inclusion, v katerem se trudimo, da povezujemo različne skupnosti ter strokovnjake v izbranem okolju. Ti namreč poznajo delo in življenje v določenem kraju, kar vodi do tega, da lahko bolj uspešno zadovoljimo potrebe družin z mlajšimi otroki, ki jih želimo doseči z našo iniciativo. Na srečanjih smo tudi poglabljali svoje znanje in delili izkušnje o različnih temah, ki so relevantna za načrtovanje, izvedbo in spremljanje dejavnosti v knjižnici igrač. Tako smo se pogovarjali o tem, zakaj je pomembno neformalno učenje, kaj lahko dosežemo, če povezujemo različne deležnike v skupnosti, kakšne so prednosti medgeneracijskega učenja, kako se soočati z raznolikostjo med nami ipd. Vse to je namreč pomembno, ko pripravljamo storitev, ki je namenjena družinam, ki se med sabo razlikujejo, ko združujemo različne generacije, in ko pripravljamo gradivo, igrače ter dejavnosti, ki so namenjene različno starim otrokom in odraslim.
Veseli smo, da v Grosuplju z nami sodelujejo VVZ Kekec Grosuplje, Mestna knjižnica Grosuplje, OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, OŠ Brinje, Center šolskih in obšolskih dejavnosti, Center za socialno delo ter VGC Skupna točka. Z veseljem pa bomo v bodoče v naše ekipo sprejeli tudi druge zainteresirane deležnike.
Vabljeni, da knjižnico igrač v Grosupljem obiščete ob sredah (od 17h do 19h), na otroškem oddelku Mestne knjižnice Grosuplje.